ΙΩΑΝΝΟΥ: «Θέλουμε τους γιατρούς συνοδοιπόρους»
«Δεν είναι μυστικό ότι υπάρχει μεγάλη απόκλιση στις προτεινόμενες από τον ΟΑΥ αμοιβές και στις αμοιβές που ζητά ο ΠΙΣ. Εάν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς, το χάσμα αυτό, ρεαλιστικά, δεν μπορεί να γεφυρωθεί»
«Τα μηνύματα που λαμβάνω είναι περισσότερο θετικά και είμαι αισιόδοξος ότι το αρνητικό κλίμα θα ανατραπεί και η ιατρική κοινότητα θα συμπαραταχθεί και θα δώσει ώθηση στην προσπάθεια»