Φωτογραφίες από την αντικατοχική πορεία για την ανακήρυξη του ψευδοκράτους
![](/images/3BP_f6B8wlPyVn8HUwID0SxN2nI=/108722/original/1-1.jpeg)
Σαράντα χρόνια συμπληρώθηκαν χθες από την ημέρα της παράνομης ανακήρυξης του ψευδοκράτους στα κατεχόμενα.
Η Παγκύπρια Συντονιστική Επιτροπή Μαθητών (ΠΣΕΜ) πραγματοποίησε αντικατοχική εκδήλωση καταδίκης του ψευδοκράτους «ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΗ - ΕΠΑΝΕΝΩΜΕΝΗ - ΚΟΙΝΗ ΠΑΤΡΙΔΑ -ΕΝΑΣ ΛΑΟΣ» στο Οδόφραγμα της Μιας Μηλιάς στο Καϊμακλί, την Τετάρτη 15 Νοεμβρίου.
Δείτε τις φωτογραφίες:
![DOC.20231115.5808769.01PS14.jpg](/media/images/DOC.20231115.5808769.01PS14.width-600.jpg)
![DOC.20231115.5808434.01PS10.jpg](/media/images/DOC.20231115.5808434.01PS10.width-600.jpg)
![DOC.20231115.5808437.01PS12.jpg](/media/images/DOC.20231115.5808437.01PS12.width-600.jpg)
![DOC.20231115.5808435.01PS11.jpg](/media/images/DOC.20231115.5808435.01PS11.width-600.jpg)
![DOC.20231115.5808271.01PS02.jpg](/media/images/DOC.20231115.5808271.01PS02.width-600.jpg)
![DOC.20231115.5808277.01PS06.jpg](/media/images/DOC.20231115.5808277.01PS06.width-600.jpg)
![DOC.20231115.5808269.01PS01.jpg](/media/images/DOC.20231115.5808269.01PS01.width-600.jpg)
Αντικατοχική εκδήλωση για την καταδίκη της ανακήρυξης του ψευδοκράτους πραγματοποίησαν μαθητές των σχολείων της Πάφου, έξω από το Δημοτικό Μέγαρο της Πόλης.
![1-1.jpeg](/media/images/1-1.width-600.jpg)
![527649b49b167af9c36942effcd925c2.png](/media/images/imagew-39.width-600.jpg)
![2.jpeg](/media/images/2_aC6SutH.width-600.jpg)