Πανήγυρις Οσίας Ξένης στη Λεμεσό
Στη λειτουργία χοροστάτησε ο Σεβασμιώτατος Πατρών κ. Ευστάθιος
![](/images/bvb35L8ezwWXMVWw8dwMFpAzAWg=/111358/original/7.2_PANEGURIS_.jpeg)
Με τη δέουσα λαμπρότητα και Ιερά κατάνυξη τελέστηκε την περασμένη Δευτέρα (5/2/2024) η πανήγυρις της Οσίας Ξένης στην πανηγυρίζουσα Ενορία της Οσίας Ξένης στην Μέσα Γειτονιά, η οποία ανήκει στο Πάτριο Ημερολόγιο.
![7.2 ΟΣΙΑ ΞΕΝΗ.jpeg](/media/images/7.2_OSIA_KsENE.width-600.jpg)
Στη λειτουργία χοροστάτησε, μετά από πρόσκληση και ευλογία του οικείου Μητροπολίτη Κιτίου κ. Παρθενίου, ο Σεβασμιώτατος Πατρών κ. Ευστάθιος και συμμετείχε ο Σεβ. Τριμυθούντος κ. Γεράσιμος, στην παρουσία πολιτικών προσώπων και εκπροσώπων των τοπικών αρχών και πιστών.