Αθλητικά Κύπρος

Ο Χριστοδουλίδης κέρδισε το «Κύπελλο Παραλιμνίου»

ΣΤΟN ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΩΝΑ ΣΠΟΡΤΙNΓΚ ΤΟΥ ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ ΟΠΑΠ
Ο πρωταθλητής του Σκοπευτικού Ομίλου Πάφου Χάρης Χριστοδουλίδης ήταν ο μεγάλος νικητής στον αγώνα σπόρτινγκ για το «Κύπελλο Παραλιμνίου», που έγινε την περασμένη Κυριακή, 15 Απριλίου, στο επαρχιακό σκοπευτήριο της Ελεύθερης Περιοχής Αμμοχώστου. Ο αγώνας ήταν ο δεύτερος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ και τον αθλοθέτησε η εταιρία GRESTAV AUTOMATIC DOORS LTD.

Ο νικητής ολοκλήρωσε τον αγώνα με 91 επιτυχίες, δυο δίσκους πάνω από τον δεύτερο Μιχάλη Χριστοδουλίδη της Σκοπευτικής Ένωσης Λεμεσού, που συγκέντρωσε 89/100, ενώ για την τρίτη θέση, τρεις αθλητές που ισοβάθμησαν με 88/100 οδηγήθηκαν σε αγώνα «ξαφνικού θανάτου». Τελικά τρίτος κατετάγη ο Ηλίας Ηλία της ΣΚΟΛΕΥ με 9 επιτυχίες, ενώ ο Λεύκιος Μιλτιάδους της ΣΚΟΛΕΜ κατετάγη τέταρτος με 8 και ο Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου της ΣΚΟΛΕΥ πέμπτος με 7 επιτυχημένες βολές.
Στην κατηγορία των εφήβων πρώτευσε ο νεαρός Βαρνάβας Θεοδώρου της ΣΕΛ με 70/100, στους σένιορς ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ με 81/100 και στους βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ με 75/100. Ο Βασίλης Βασιλείου της ΣΚΟΚΕΡ ήταν ο νικητής στη Β’ κατηγορία με 84/100, ο Μαρκ Μίλαν της ΣΚΟΛΕΜ επικράτησε στη Γ’ κατηγορία με 80/100 και ο Σταύρος Σταύρου της ΣΚΟΚΕΡ πήρε την πρώτη θέση στη Δ’ κατηγορία με 86/100.
Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του δεύτερου πρωταθληματικού αγώνα σπόρτινγκ για το «Κύπελλο Παραλιμνίου» ήταν τα ακόλουθα: